Черхава Олеся Олегівна

доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри

У 2005 році закінчила з відзнакою Львівський національний університет ім. Івана Франка, кафедра англійської філології факультету іноземних мов.

Спеціальність: «Мова та література (англійська)».

Кваліфікація: магістр філології, викладач англійської і німецької мови та світової літератури.

Кандидат філологічних наук з 19 січня 2012 року.

Доктор філологічних наук з 20 березня 2018 року.

Вчене звання доцента кафедри англійської мови факультету перекладачів Київського національного лінгвістичного університету присвоєно 27 лютого 2019 року.

З 5 грудня 2017 р. по 31 липня 2019 працювала на посаді доцента кафедри англійської мови факультету перекладачів Київського національного лінгвістичного університету.

З 1 серпня 2019 р. по 26 серпня 2021 року працювала на посаді професора кафедри германської і фіно-угорської філології імені професора Г.Г.Почепцова.

Основні навчальні теоретичні та практичні дисципліни, які викладає: для студентів бакалаврату «Практична граматика англійської мови» (ІІ  курс); для студентів магістратури «Порівняльна типологія англійської та української мов» (V  курс).

Член спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 у Київському національному лінгвістичному університеті.

Керівництво науковою роботою магістрантів, офіційний опонент дисертацій.

Член Конкурсної комісії для визначення переможців І (університетського) туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності “Германські мови” (Київський національний лінгвістичний університет).

Член редакційної колегії Кембриджського наукового видання (Cambridge Scholar Publishing) та Наукового Часопису Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Учасник проекту «Ноосферно-ностратична реінтерпретація гіпотез походження людської мови», що фінансується з державного бюджету України (керівник проф. Васько Р.В.) та співкерівник проекту «Корпусно-експериментальна діагностика резилентності представників різних лінгвокультур та розробка поведінкових моделей їх адаптації до кризових явищ», що фінансується з державного бюджету України (керівник доц. Капранов Я.В.).

Громадська діяльність: 1) Голова Львівського обласного фонду миру; 2) Засновник компанії “TWINglish” для популяризації наукової ідеї білінгвального навчання (англійської та німецької мови).

Автор 73 наукових публікацій, з них 6 у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Science, а також   монографій / розділів монографій, що опубліковані у закордонних виданнях мовами країн, які входять до Організації економічного співробітництва та розвитку, 4 навчальних посібників та методичних вказівок.

Стажування. Неодноразово приймала участь у стажуваннях за кордоном (Республіка Польша) для вдосконалення методичної роботи. Одержала сертифікат про проходження стажування 1–6 червня 2007 «Lingwistyka Korpusowa» (90 год.) у м.Варшава (Міжнародної гуманістичної європейської школи). З 19–31 березня  2018 р. пройшла навчання у  КНЛУ за програмою підвищення кваліфікації «Виклики художнього перекладу: лінгвістика, прагматика, методика» (90 годин). З 1.06.2018 р. по 1.09.2018 р. пройшла стажування (180 год.) на тему : «Modern trends in the field of higher pedagogical education and educational management» у Вищій соціальноекономічній школі в м.Пшеворську («Wyższa Szkoła Społeczno-Gospodarcza w Przeworsku»). З 2017 року є членом Editorial Advisory Group (Cambridge Scholar Publishing). З 16 лютого – 25 травня 2022 р. пройшла навчання у  КНЛУ за програмою підвищення кваліфікації «Сучасне перекладознавство: інноваційні тенденції та виклики» (90 годин). З 10 жовтня – 16 грудня 2022 р. заплановано проходження підвищення кваліфікації у КНЛУ за програмою «Філологія: історія, сучасність і перспективи» (90 годин).

Вересень 2021 р. – червень 2022 р. – завідувач кафедри англійської мови  КНЛУ.